Χριστουγεννιάτικη γιορτή 2017

Σήμερα 22 Δεκεμβρίου 2017 σκεφτήκαμε να δώσουμε λίγο από το χρώμα των ημερών στη σχολική εορταστική μας ατμόσφαιρα.

Η ομάδα παραδοσιακών χορών του σχολείου μας μας ταξίδεψε σε όλη την Ελλάδα με χορευτικά κάλαντα και η λαογραφική ομάδα στα έθιμα του τόπου μας. Η χορωδία μας με τις γλυκιές χριστουγεννιάτικες μελωδίες ζέστανε την παγωμένη ατμόσφαιρα του Δεκεμβρίου.

Τέλος ο πλούσιος μπουφές με τοπικά παραδοσιακά εδέσματα συνέβαλε σε μια υπέροχη γαστρονομική περιήγηση στις πλούσιες παραδόσεις μας.

Ευχαριστούμε ιδιαίτερα την κα. Μαριάννα Μαρκοπούλου που πάντα απαθανατίζει τις εκδηλώσεις μας και τον κ. Στυλιανό Χαιριστανίδη, υπεύθυνο της ιστοσελίδας μας.

Ευχαριστούμε τις μαθήτριες και τους μαθητές της ομάδας παραδοσιακών χορών, της λαογραφικής ομάδας και του 15μελούς συμβουλίου και όλους τους μαθητές και τις μαθήτριες που συνέβαλαν στη μικρή μας γιορτούλα.

Καλές γιορτές και ευτυχισμένο το 2018 με υγεία και χαρούμενη διάθεση!!!

Οι υπεύθυνοι καθηγητές

Μάστορας Ευάγγελος